Як назвати інтернет-магазин або вибираємо доменне імя

Коли йде мова про вибір доменного імені, то ми розуміємо вибір адреси сайту, а саме його назви, яка повинна буде асоціюватися у потенційних клієнтів з образом вашого інтернет-магазину або бренду. Доменне ім’я є обличчям і візитною карткою веб-сайту, яке залишиться на весь час існування інтернет-магазину. Важливість цього процесу каже про необхідність обдумати кожне прийняте рішення.

Обрати доменне ім’я можна шляхом реєстрації нового або придбання вже існуючого. Оскільки придбання обійдеться досить дорого, то ми пропонуємо розглянути варіант реєстрації з нуля.

Існують певні критерії, яким повинне відповідати доменне ім’я:

  • лаконічність, звучність, запам’ятовуваність;
  • простота для виключення помилок під час складання;
  • наявність слова або словосполучення певної тематики;
  • легкість сприйняття і запам’ятовування.

Лаконічне, просте ім’я простіше запам’ятати або комусь надиктувати, що, відповідно, буде сприяти його розповсюдженню. Необхідно здійснити перевірку доменного імені на унікальність, оскільки через величезну кількість сайтів, створених в Інтернеті, може виявитися, що ім’я вже зайняте. Перевірку можна здійснити за допомогою сервісу реєстрації (наприклад, imena.ua).

У залежності від того, на якій території ваш інтернет-магазин здійснює свою діяльність, необхідно обирати доменну зону. Якщо мова про територію України, то це буде com.ua, для Росії – .ru. Також можна спробувати зареєструвати однакові імена в доменних зонах регіонального і міжнародного рівня, якщо на момент оформлення питання з перспективами розвитку не вирішене.

Пропонуємо розглянути декілька порад, як правильно провести реєстрацію доменного імені.

  • Використовуйте комбінацію слів. Проста літерація навряд чи виявиться ефективною, оскільки багато назв вже зареєстровані. Комбінуючи декілька слів, можна придумати щось оригінальне.
  • Регіональна приналежність. Можна в імені використовувати назву міста, телефонного коду або іншу інформацію в поєднанні з ключовим словом.
  • Красиве звучання. У випадку, якщо всі підходящі імена зайняті, можна просто включити фантазію і придумати назву, яка добре звучить і запам’ятовується та до того ж виявиться унікальною.
  • Конкретні товари. Цей варіант вибору імені підійде для тих, хто має вузьку направленість продажів.
  • Гра слів. Увімкнувши уяву, зі звичайних слів та абревіатур можна придумати досить несподівану і хорошу назву.

Великі компанії під час реєстрації доменного імені можуть використовувати власну назву, яка зрозуміла і відома багатьом. Приватним особам доводиться думати над цим питанням самостійно або залучати спеціалістів.

Реєстрацію доменного імені слід проводити на себе, аби потім мати змогу доказати на нього право власності. Але, обдумуючи варіант доменного імені, слід пам’ятати про те, що фантазія і уява - це, без сумніву, великий плюс, та нехтувати здоровим глуздом також не варто.

Ви знайшли, що шукали?